• Pamiętamy

• W 83. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Pan Dyrektor wraz z wychowawcą Ewą Szybisty oraz uczniami klasy 2b brali udział w uroczystości na Placu Konstytucji 3 Maja pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym Żołnierzom i Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 była w świdwińskim Zespole Szkół im.W. Broniewskiego w Świdwinie wyjątkowa. Tego dnia zostało oddane do użytku nowe boisko przy szkole. W uroczystości uczestniczyli goście, którym – jak zauważył dyrektor placówki Krzysztof Mrowiński: „leży na sercu dobro naszej szkoły, a których życzliwośći codzienne wsparcie pomagają nam rozwijać naszą szkołę tak, byśmy mogli zapewnić coraz lepsze warunki dla edukacji i realizacji potencjału naszych wychowanków.” Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przybyli: Czesław Hoc – poseł na Sejm z naszego regionu, Anna Grabiec-Karwat – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie reprezentująca kuratora Bogusława Ogorzałka, Jakub Piela reprezentujący pułkownika pilot Romana Stefaniaka, Mirosław Majka – Starosta Świdwiński, Zdzisław Pawelec – Wicestarosta Powiatu Świdwińskiego oraz Witold Paszel – zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców. Boisko oddane dziś do użytku powstało w ramach Programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2021.

Informacje zebrała: Katarzyna Felińska

Foto: Monika Czajka