• Pożegnanie absolwentów

     • Dzisiaj o  godz. 12:00 pożegnaliśmy w auli szkolnej kolejnych absolwentów liceum ogólnokształcącego. Gratulujemy   14 osobom świadectw z wyróżnieniem! Abiturientom życzymy powodzenia na maturze 💪🎓

     • Dzień Przedsiębiorczości

     • Dnia 06 kwietnia 2022 r., uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości” zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który polegał na odbyciu jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie zakładzie pracy, stanowisku pracy w celu weryfikacji swoich planów edukacyjnych. Dzięki odbytym praktykom licealiści mogli pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zyskali możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń wymarzonym zawodzie. W programie udział wzięło 55 uczniów z klas trzecich. Odwiedzili oni 40 zakładów pracy, głównie na terenie powiatu świdwińskiego. Odzew młodzieży wobec wydarzenia był bardzo pozytywny, uczniowie podzielili się swymi spostrzeżeniami i uwagami na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w sposób następujący :

      „Udział w Dniu Przedsiębiorczości pozwolił mi poznać, jak wygląda praca moich marzeń, i od teraz wiem, że praca w jednostce lotnictwa to kierunek, w którym będę zmierzał” - uczeń kl. 3bp.

      „Wiele nauczyłam się podczas wizyty w poradni psychologiczno – pedagogicznej, praca jako psycholog to jest to chciałabym robić w przyszłości” - uczennica kl. 3cp.

      „Dzięki stażu w gabinecie stomatologicznym mogłam w końcu dowiedzieć się jak wygląda praca którą chciałabym w przyszłości wykonywać” – uczennica kl. 3ap.

      Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych pracodawców, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy także p. Andrzejowi Słowikowi, nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości za koordynację tej akcji.                                                                                                                                 Wiktoria K.

     • Stypendia Starosty Świdwińskiego

     • 11.04.2022 r. uroczyście wręczono stypendium Starosty Świdwińskiego. Z naszej szkoły 26 osób zapracowało na ten zaszczyt. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych wielu sukcesów! :)

     • Dzień bez plecaka

     • Dlaczego uczniowie przyszli do szkoły z taczką, wózkiem dla lalek, lodówką turystyczną? Każdy uczeń mógł przynieść książki w dowolnym przedmiocie. Okazało się, że kreatywność młodzieży nie ma granic!

     • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

     • Wyniki dyktanda międzyszkolnego przygotowanego przez Małgorzatę Olszewską

      1. miejsce: Michał Podstawski (technikum),

      2. miejsce: Michał Włodarczyk (technikum),

      3. Hanna Chojnacka z klasy 1a (LO Świdwin). Gratulujemy

     • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

     • Za nami już zmagania recytatorów. W tym roku zgłosili się ochotnicy, którzy wybrali repertuar zawierający motywy romantyczne: miłość, podróż, bunt. Rok 2022 jest bowiem Rokiem Romantyzmu Polskiego. Ciekawym pomysłem organizatorki konkursu - Moniki Fabianiak - było głosowanie publiczności. Uczniowie klasy 1c i recytatorzy wyłonili najlepszych wg nich: 1. Julia Mazurkiewicz (3ap), 2. Alina Zwolińska (3ap), 3. Artur Mikołajski (3bp) oraz Wiktoria Ożarek (1a). Jury w składzie: Barbara Radzikowska, Magdalena Kałuska i Kaja Pol przyznało następujące miejsca: 1. Julia Mazurkiewicz (3ap), 2. Artur Mikołajski (3bp), 3. Wiktor Perskiewicz (2b). Wyróżnienia: Alina Zwolińska (3ap), Piotr Stachurski (1b), Maciej Seredyn (3bp). Imprezę poprowadziła Łucja Maduń z kl. 2a

     • Szkolenia dla uczniów

     • Uprzejmie informujemy, że na Platformie pojawiły się nowe szklenia dedykowane uczniom (dla wszystkich kategorii wiekowych). Tematycznie mają one też posłużyć „oderwaniu się” od trudnych doświadczeń codzienności i zadbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne w nawiązaniu do zbliżających się egzaminów, matur oraz wiosny, która wiąże się też z częstszym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. 

      Dwa nowe szkolenia dla uczniów to:

      Fitness mózgu,

      link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/fitness-mozgu-kontekst-ekofilozoficzny/?event_rdate=20220326100000,20220326113000

      Opis: Masz problem z koncentracją? Czujesz się zmęczony? Może to właśnie mózg wysyła Ci sygnał, że potrzebuje Twojego wsparcia. Podczas szkolenia będziesz mieć możliwość poznać metody, które umożliwią Ci utrzymanie dobrej kondycji mózgu.

      Program szkolenia:

      – Jakie nasz mózg ma potrzeby?;

      – Co ekofilozofia ma do powiedzenia na temat mózgu?;

      – W jaki sposób zaniedbujemy swój mózg? – ćwiczenia praktyczne;

      – Jak można pozytywnie wpływać na swój mózg?

      Wzmacniaj się z przyrodą w tle,

      link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/wzmacniaj-sie-z-przyroda-w-tle/

      Opis: Pandemia oraz nawyki spędzania czasu przed komputerem, smartfonem, telewizorem spowodowały znaczne ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz (w parku, lesie, ogrodzie, terenie osiedla itp.). Może nie odczułeś tego bezpośrednio, ale Twój organizm wysyłał Ci sygnały w postaci np. rozkojarzenia, senności, rozdrażnienia, bólu oczu czy głowy.

      Szkolenie pozwoli Ci na poznanie korzystnego wpływu przyrody na Twoje samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Uświadomi Cię ponadto, że Ty też powinieneś troszczyć się o środowisko, bowiem wszelkie negatywne zmiany i przekształcenia jego stanu ostatecznie odczujesz na własnej skórze.

     • "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

     • Troje naszych uczniów, tj. Karolina K. z klasy 3ap, Dominika B. z 3bp oraz Aleksander J. z 2a, w styczniu tego roku wzięło udział w etapie wojewódzkim olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanej jak co roku przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zajęli wówczas 5 miejsce. We wtorek odwiedzili wraz z opiekunem grupy, Panem Andrzejem Słowikiem, świdwiński oddział ZUS, gdzie uczniowie odebrali dyplomy za udział oraz skromne podarunki z rąk Pani kierownik inspektoratu Ewy Michlewicz.

      Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dlatego też zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

      A Wy ile wiecie o ubezpieczeniach społecznych?

      Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie i krzyżówce przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych:

      https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLScOBQVgthR9p2be4psQoVIVd4teQbYwUQZKwTP-O4AI-rsWTA/formResponse

      https://learningapps.org/watch?v=pakt9eozt20&fbclid=IwAR0_GUAYSK2uMpi8CTMIO4QFLN6FkEUfAsrw959S0O_n6CL7E1mN5pR8-Fk

       

     • STUDNIÓWKA 2022

     • Studniówka - dzień wyczekiwany przez uczniów od momentu rozpoczęcia nauki w szkole średniej. Maturalny rocznik 2022 z Liceum Ogólnokształcącego w Świdwinie doczekał się swojej imprezy w sobotę, 22 stycznia. 

     • Boże Narodzenie

     • Święta Bożego Narodzenia mają w świecie bogatą tradycję. I choć przysłowie mówi „co kraj to obyczaj”,w celebrowaniu tego święta w różnych zakątkach świata z łatwością można znaleźć wspólne akcenty. O tym jak święta Bożego Narodzenia obchodzą mieszkańcy Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec dowiedzieliśmy się podczas dzisiejszego montażu słowno-muzycznego, który przygotowali uczniowie klasy 3bg.

     • Wycieczka do Cordis

     • Dnia 5.11.2021 roku klasa 2b pod opieką Pani Patrycji Kujawy i Pana Andrzeja Sawki odwiedziła Centrum Nauki Cordis w Świdwinie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć eksponaty i wziąć udział w wielu eksperymentach i zabawach. Było super!