• Tekstowa podstrona

• „Pieniądze i książki tylko wtedy pożytek przynoszą,
        gdy są w obiegu”.

Friedrich Rückert

Biblioteka stanowi ważne centrum informacji szkoły. Obszerna czytelnia z bogatym księgozbiorem podręcznym, duża wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek. Multimedialne Centrum Informacji z 8 stanowiskami komputerowymi, mającymi stałe łącze z Internetem - to wszystko zachęca do częstego w niej przebywania. Codziennie odwiedza nas ponad 100 użytkowników, a wśród nich są uczniowie, pracownicy szkoły, nasi absolwenci oraz emerytowani nauczyciele.

W 2010 r. zakończono budowanie katalogu elektronicznego biblioteki, w którym obecnie znajduje się 17 512 woluminów (stan na 30 marca 2012 r.). Poza tym biblioteka gromadzi czasopisma i multimedia. Od roku szkolnego 2010/2011 zbiory są udostępniane elektronicznie, natomiast od września 2011 r. wprowadziliśmy imienne karty czytelników, dzięki czemu wypożyczanie odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany. Nasza biblioteka jest prawdziwie nowoczesna, na wszystkich komputerach w czytelni użytkownicy mają dostęp do katalogu biblioteki. Każdy uczeń otrzymał również hasło, za pomocą którego ma możliwość podglądu swojego konta oraz zamawiania książek.