• Dyktando Międzyszkolne

     • 19 kwietnia gościliśmy w ZSCKP, by wziąć udział w kolejnej edycji DYKTANDA MIĘDZYSZKOLNEGO, zorganizowanego przez p. A. Strzelecką-Knut i p. M. Olszewską. Dwanaście osób- mistrzów ortografii z każdej szkoły- musiało uporać się m.in. z "esami-floresami", "pół Włochem", "Żywiecczyną" i "juhasem".

      Wyniki:

      I m. Hanna Chojnacka (2a LO),

      II m. Martyna Kłyż (2 TE ),

      III m. Dominika Głasek (3c LO).

      Gratulujemy!

     • Wycieczka do Szczecina

     • 14 kwietnia klasa 3a była na wycieczce w Szczecinie. W programie była wystawa Body Worlds oraz Centrum Symulacji Medycznej PUM ,gdzie nasza młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

     • Szkolny Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii

     • W piatek (14.04) odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym uczestniczyło 12 grup z klas 1, 2 i 3.

      I miejsce zajęły grupa BOBBIES z klasy 3 c oraz przedstawiciele klasy 1a1.

      II miejsce - zespół Team Creative z klasy 2 a

      III miejsce - grupa MRÓWKI z klasy 2 b

      Gratulujemy

     • Dzień Przedsiębiorczości

     • Dnia 22 marca 2023 r., uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie            „DzieńPrzedsiębiorczości” zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który polegał na odbyciu jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie zakładzie pracy, stanowisku pracy w celu weryfikacji swoich planów edukacyjnych. Dzięki odbytym praktykom licealiści mogli pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zyskali możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń owymarzonym zawodzie.                                                                                    
      programie udział wzięło 63uczniów z klas trzecich. Odwiedzili  43 zakłady pracy, głównie na terenie powiatu świdwińskiego.

      Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych pracodawców, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy także p. Andrzejowi Słowikowi,nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości za koordynację tej akcji.       
      Łucja M.