• Obchody Jubileuszu 55-lecia Liceum Ogólnokształcącego

•

W piątek, 17 listopada 2023 r., odbyły się uroczyste obchody 55-lecia Liceum Ogólnokształcącego. Jubileusz rozpoczął się o godz. 9.00 mszą świętą w kościele pw.  św. Michała Archanioła w Świdwinie, natomiast o godz. 10.30 w auli szkoły odbyła się Akademia Jubileuszowa z udziałem zaproszonych Gości.

Po  powitaniu obecnych i okolicznościowym przemówieniu dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Mrowińskiego, głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia oraz gratulując dotychczasowych osiągnięć.

Następnie młodzież, pod kierunkiem pani Katarzyny Brdyś, zaprezentowała część artystyczną, podczas której ukazała widzom życie szkoły w przekroju na przełomie lat.

Z okazji jubileuszu odbyły się w szkole liczne konkursy,  w które chętnie zaangażowała się nasza młodzież. Podczas akademii, dyrektor Krzysztof Mrowiński, pogratulował laureatom i wręczył im nagrody.

Ważnym momentem uroczystości było odsłonięcie muralu, zaprojektowanego oraz wykonanego przez naszą absolwentkę Malwinę Kostanek.

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przygotowania naszej uroczystości oraz gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

• Wycieczka do Berlina

•       08 listopada 2023 roku odbyła się wycieczka do BERLINA dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do Museum für Naturalkunde. Następnym punktem był Reichstag i po krótkiej kontroli, uczniowie mieli możliwość podziwiać panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu.

Po obejrzeniu Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) – niemieckejkolumny znajdująca się w parku Großer Tiergarten udaliśmy się do  Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z różnych działów fizyki. Duża grupa uczniów skorzystała z doświadczenia w Domku Baby Jagi i doznała niesamowitych wrażeń. Następnie przejechaliśmy w okolice Potsdamer Platz  w celu zobaczenia pozostałości po Murze Berlińskim i zwiedziliśmy Muzeum Terroru.  Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe Mall of Berlin i po udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Świdwina. Serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce, Pani Paulinie Kuczyńskiej za ciekawe informacje o Niemczech i Berlinie, Pani Katarzynie Gulczyńskiej oraz Panu dyrektorowi Krzysztofowi Mrowińskiemu za opiekę podczas wyjazdu.

• Próbne matury z OPERONEM

•

We wtorek, 21 listopada br., rozpoczną się próbne egzaminy maturalne, które potrwają

do 24 listopada. Jak co roku, jesienna próba maturalna przygotowywana jest przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.

Pierwszego dnia tegoroczni maturzyści napiszą maturę z języka polskiego. W środę młodzież będzie się zmagać z zadaniami z matematyki. W czwartek uczniowie klas czwartych spróbują swych sił z języka obcego nowożytnego, a ostatniego dnia matur wykażą się wiedzą z dodatkowo wybranego przez siebie przedmiotu.

Trzymamy kciuki!

• Narodowe Święto Niepodległości

•              W sobotę, 11 listopada 2023 r., przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególne święto uczciliśmy w szkole w piątek, 10 listopada, akademią, podczas której młodzież przypomniała zebranym trudną historię naszego kraju.

Za przygotowanie uroczystości, oprawę artystyczną oraz dekorację serdecznie dziękujemy pani Barbarze Przepiórce.

Po zakończeniu akademii odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy już oficjalnie dołączyli do społeczności naszej szkoły.

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

•                   W czwartek, 9 listopada 2023 r., w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Nagrodę tę przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

Wśród nagrodzonych była także uczennica naszej szkoły - Julia Szczepańska.

Gratulujemy!

• Dzień Postaci z Bajek i Filmu

• Ostatni dzień października w naszej szkole został zdominowany przez bajkowe postacie. A wszystko to dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, który postanowił wprowadzić na szkolne korytarze nieco kolorów i 31 października ogłosił Dniem Postaci z Bajek i Filmu. Tak więc we wtorek uczniowie przebierali się za postaci z wybranej bajki lub filmu, a zwycięska klasa, z największą liczbą przebranych osób ma zostać wkrótce nagrodzona. Liczenie głosów trwa…