• OFERTA EDUKACYJNA ZESPOŁU SZKÓŁ

Ogólnokształcącego

w Zespole Szkół im. W. Broniewskiego

w Świdwinie

W roku szkolnym przewiduje się utworzenie klas pierwszych o następujących profilach:

KLASA 1A

BIOLOGICZNA

KLASA 1B

JĘZYKOWA Z ELEMENTAMI SOCIAL MEDIA

KLASA 1C

OGÓLNA

SZCZEGÓŁOWE ZASADY REKRUTACJI

1. Kandydat do szkoły ponadpodstawowej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno- kwalifikacyjnym

maksymalnie 200 punktów

1. Punkty może kandydat otrzymać za:
          • Po 0,35 pkt (język polski i matematyka) oraz 0,3 pkt (język obcy nowożytny)

za każdy punkt procentowy uzyskany na egzaminie ósmoklasisty z zakresów:

• języka polskiego – maks. 35 punktów,
          • matematyki – maks. 35 punktów,
          • języka obcego nowożytnego – maks. 30 punktów. kwalifikacyjnym

maksymalnie 100 punktów

• oceny na świadectwie z czterech przedmiotów:
          • język polski
          • matematyka
          • dwa dodatkowe przedmioty wskazane przez kandydata (z wyłączeniem przedmiotów artystycznych)

maksymalnie 72 punkty

• szczególne osiągnięcia:
          • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 7 punktów
          • w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanych przez kuratorów oświaty -18 punktów za wszystkie osiągnięcia wymienione na świadectwie
          • w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego w szczególności w formie wolontariatu – 3 punkty

maksymalnie 28 punktów

3. Oceny ze świadectwa przelicza się według następujących zasad:

celujący

- 18 punktów

dostateczny

- 8 punktów

bardzo dobry

- 17 punktów

dopuszczający

- 2 punkty

dobry

- 14 punktów

TERMINARZ POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNO – KWALIFIKACYJNEGO

1. Wymagane dokumenty
          • wniosek o przyjęcie do szkoły (od 10 maja do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15.00)
          • świadectwo ukończenia szkoły lub kopia poświadczona przez dyrektora szkoły (od 21 czerwca do 05 lipca 2024r. do godz. 15.00)
          • zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub kopia poświadczona przez dyrektora szkoły (od 21 czerwca do 05 lipca 2024r. do godz. 15.00)
          • aktualna fotografia 2 szt. ( podpisana na odwrocie)

Kandydaci mogą dołączyć ponadto opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia  do klasy pierwszej zostaną ogłoszone dnia 12 lipca 2024 r. o godz. 12.00.
        2. Osoby, których nazwiska umieszczone są na listach kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły, od dnia 12 lipca do 17 lipca 2024 r., do godz. 15.00. potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie do szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego
        3. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły odbędzie się w dniu 18 lipca
          o godz. 12.00.

78-300 Świdwin, ul. Kościuszki 28

e-mail:zespolwbron@pro.onet.pl

Dokumenty:

wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_-_LO_i_BS_I_St..doc

wniosek_-_LODD.doc

Dla kandydatów do Branżowej Szkoły I  Stopnia:

SIEROWANIE NA BADANIA LEKARSKIE DO SZKOŁY BRANŻOWEJ

OŚWIADCZENIE PRACODAWCY O SKIEROWANIU DO SZKOŁY  BRANŻOWEJ

ZGODA RODZICA UCZNIA NA BADANIE LEKARSKIE

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Kształcenie w wybranym zawodzie.

Z pewnością rozwój osobisty, zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności oraz dążenie do zapewnienia sobie spokojnej przyszłości są dla Ciebie bardzo ważne. Biorąc pod uwagę czasy, w jakich funkcjonujemy i zawrotne tempo życia, rozumiemy, że zależy Ci na szybkim, ale jednocześnie trafnym wyborze i zdobyciu zawodu, który będzie podstawą do owocnej kariery.

Nasza szkoła zapewnia naukę zawodu o trzyletnim cyklu nauczania, którą możesz podjąć   w klasie  wielozawodowej (obejmuje 200 zawodów).

Najczęściej nasi uczniowie wybierają następujące zawody: sprzedawca, fryzjer, elektryk, murarz, ślusarz, wędliniarz, kucharz, piekarz, cukiernik, monter-elektronik, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.

Praktyczna cześć nauki zawodu odbywa się w zakładach pracy w ramach zajęć praktycznych, zaś część teoretyczna realizowana jest  poprzez  kursy dokształcania zawodowego, które będziesz obywał w trakcie każdego roku szkolnego przez cztery tygodnie.

Poznaj kilka powodów, dla których warto postawić na naukę w naszej szkole:

- zdobędziesz zawód,

- nabędziesz praktycznych umiejętności,

- szybko możesz podjąć pracę zawodową,

- dyplom honorowany w Unii Europejskiej,

- oszczędzasz czas i pieniądze,

- bezstresowa rekrutacja,

- troska o ucznia,