• Aktywna Tablica

     • Nasza  szkoła  brała udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK - "Aktywna Tablica". W ramach projektu szkoła otrzymała cztery interaktywne monitory. Fotorelacja i scenariusze/informacje z lekcji dostępne pod linkiem Aktywna Tablica.

     • Samorząd Uczniowski żegna Pana Adama Brdysia

     • „Mury naszej szkoły opuszcza dzisiaj wieloletni nauczyciel geografii. Prowadził lekcje z wielką pasją i zaangażowaniem. Często wspominał o tym ,,jak było kiedyś’’, opowiadał o swoich wnukach. Do nas, uczniów był nastawiony przyjaźnie, można było się z nim bezproblemowo dogadać. Zawdzięczamy mu wiele pięknych zdjęć dokumentujących szkolne życie. Będziemy pamiętać, że zawsze był Pan życzliwy i uśmiechnięty. Każdy kawaler i każda panienka będzie pamiętała o tym, żeby nosić swój kajecik. Zostaną w sercu pana powitania na nauczaniu zdalnym, gdy mówił pan ,,Dzień dobry, mówi Adam Brdyś’’ i przypominał o tym, która jest godzina i jaki dzień tygodnia. Dziękujemy za te wspólne lata nauki, w których był Pan naszym przyjacielem. W imieniu wszystkich uczniów życzę zasłużonego odpoczynku, sukcesów w życiu prywatnym i spędzania jak najwięcej chwil na łonie natury. Niech spełnia Pan marzenia, na które wcześniej brakowało czasu. Panie Profesorze, w naszym Bronku jest pan zawsze mile widziany.”

     • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów Szkoły Branżowej

     • W piątek 24 czerwca o 9:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Promocję z wyróżnieniem (średnia ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) otrzymało 46 uczniów. Najlepsze oceny na swoim świadectwie ma Julia Mazurkiewicz – uczennica klasy 3a, kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy Julii :)

      Tego dnia zakończyli kolejny etap edukacji uczniowie klas 3wg (wielozawodowej po gimnazjum – 17 osób) i 3wp (wielozawodowej po szkole podstawowej – 18 osób) Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie. Nasi absolwenci zasilą rynek pracy w zawodach: sprzedawca – 10 osób, fryzjer – 9, mechanik pojazdów samochodowych – 6, kucharz – 4, monter sieci i instalacji sanitarnych – 2, lakiernik samochodowy – 1, krawcowa – 1, elektronik – 1,operator obrabiarek skrawających – 1. Absolwentom życzymy wielu sukcesów :)

      Po 45 latach zakończył pracę w świdwińskim liceum pan Adam Brdyś – magister geografii w zakresie geografii fizycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1.09.1977r. był przede wszystkim wspaniałym nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym w Świdwinie. Uczył także: astronomii, wychowania obywatelskiego, przyrody, przysposobienia obronnego, EDB – edukacja dla bezpieczeństwa. Pan Adam Brdyś to także miłośnik fotografii. Dzięki niemu nie tylko szkoła, ale i miasto zyskało wiele pięknych fotografii. Wszystkiego najlepszego Panie Adamie, będziemy tęsknić :)

     • Bezpieczne wakacje!

     • 21czerwca w naszej szkole odbyła się konferencja profilaktyczna dla uczniów „Bezpieczne wakacje”. Nad przebiegiem spotkania czuwała pani pedagog - Dorota Chojnacka. Wśród gości byli przedstawiciele m.in. straży pożarnej, nadleśnictwa i sanepidu.

     • Ostatnie pożegnanie

     • Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dyrektora Stanisława Marcinkowskiego, serdecznego Kolegi, wspaniałego Nauczyciela Matematyki i Wychowawcy.

      Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.