• Pożegnanie absolwentów

• Dzisiaj o  godz. 12:00 pożegnaliśmy w auli szkolnej kolejnych absolwentów liceum ogólnokształcącego. Gratulujemy   14 osobom świadectw z wyróżnieniem! Abiturientom życzymy powodzenia na maturze 💪🎓

• Dzień Przedsiębiorczości

• Dnia 06 kwietnia 2022 r., uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości” zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który polegał na odbyciu jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie zakładzie pracy, stanowisku pracy w celu weryfikacji swoich planów edukacyjnych. Dzięki odbytym praktykom licealiści mogli pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zyskali możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń wymarzonym zawodzie. W programie udział wzięło 55 uczniów z klas trzecich. Odwiedzili oni 40 zakładów pracy, głównie na terenie powiatu świdwińskiego. Odzew młodzieży wobec wydarzenia był bardzo pozytywny, uczniowie podzielili się swymi spostrzeżeniami i uwagami na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w sposób następujący :

„Udział w Dniu Przedsiębiorczości pozwolił mi poznać, jak wygląda praca moich marzeń, i od teraz wiem, że praca w jednostce lotnictwa to kierunek, w którym będę zmierzał” - uczeń kl. 3bp.

„Wiele nauczyłam się podczas wizyty w poradni psychologiczno – pedagogicznej, praca jako psycholog to jest to chciałabym robić w przyszłości” - uczennica kl. 3cp.

„Dzięki stażu w gabinecie stomatologicznym mogłam w końcu dowiedzieć się jak wygląda praca którą chciałabym w przyszłości wykonywać” – uczennica kl. 3ap.

Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych pracodawców, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy także p. Andrzejowi Słowikowi, nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości za koordynację tej akcji.                                                                                                                                 Wiktoria K.

• Stypendia Starosty Świdwińskiego

• 11.04.2022 r. uroczyście wręczono stypendium Starosty Świdwińskiego. Z naszej szkoły 26 osób zapracowało na ten zaszczyt. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych wielu sukcesów! :)

• Dzień bez plecaka

• Dlaczego uczniowie przyszli do szkoły z taczką, wózkiem dla lalek, lodówką turystyczną? Każdy uczeń mógł przynieść książki w dowolnym przedmiocie. Okazało się, że kreatywność młodzieży nie ma granic!

• TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

• Wyniki dyktanda międzyszkolnego przygotowanego przez Małgorzatę Olszewską

1. miejsce: Michał Podstawski (technikum),

2. miejsce: Michał Włodarczyk (technikum),