• Licealiści w Warszawie

     • 08 listopada 2022 r. od godziny 9:00 przy współudziale dwóch przewodników uczniowie w dwóch grupach zwiedzali Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Kolejnym punktem tego dnia od godziny 13:20 do 16:30 było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie poddali się interaktywnym doświadczeniom fizycznym. Po zwiedzaniu CNK nastąpił przejazd autokarem do Hotelu Portos w celu zakwaterowania się i młodzież miała czas wolny, który wykorzystała na zwiedzanie galerii handlowej Sadyba.

      09 listopada 2022 r. od godziny 9:00 do 11:00 przy współudziale jednego przewodnika uczniowie zostali oprowadzeni po historycznym zespole miasta z Traktem Królewskim. Po wykorzystaniu czasu wolnego na odpoczynek i na wspólny posiłek w rejonie Warszawskiej Starówki uczniowie zwiedzali Zamek Królewski od godz.14:30 do 16:30. Po zakończeniu zwiedzania młodzież przeszła pod Pałac Prezydenta, Grób Nieznanego Żołnierza i pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Stamtąd młodzież udała się do galerii handlowej Złote Tarasy, gdzie miała czas wolny.do godziny 20.

      10 listopadsa 2022 r. od godziny 9:00 do 10:30 nastąpiło zwiedzanie Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak przy współudziale przewodnika.Następnym punktem w tym dniu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego od godziny 11:00. Następnie od godziny 13:00 uczniowie udali się na wybrane lekcje do Muzeum Narodowego, które odbywały się w dwóch grupach i były przeprowadzone przez pracowników muzeum o następującej tematyce: Muzealne przeboje LO. Lekcje w dwóch grupach trwały wraz z oprowadzeniem 80 minut. Po zwiedzaniu od godziny 15:30 do 16:30 młodzież miała czas wolny.
      O godzinie 16:45 nastąpił wyjazd powrotny z Warszawy do Świdwina.


     • Konkurs fotograficzny

     • W konkursie fotograficznym na najbardziej oryginalne miejsce, w którym można czytać książki, decyzją internautów zwyciężyło zdjęcie Pauli Mączewskiej z klasy 2a i Natalii Kwiatkowskiej z klasy 4c. 🤩🏆

      Fotografia otrzymała 413 „lajków”. 🥳👍👍Gratulujemy !

     • Wycieczka do Berlina

     • 18 listopada 2022 roku ponownie odbyła się wycieczka do BERLINA dla uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie. Tym razem do stolicy Niemiec pojechali uczniowie klas drugich i trzecich LO i SB. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę Reichstagu i po krótkiej kontroli, uczniowie mieli możliwość podziwiać panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu.
      Po obejrzeniu
      Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) – niemieckej kolumny znajdująca się w parku Großer Tiergarten udaliśmy się do Museum für Naturalkunde. . Następnie przejechaliśmy w okolice Potsdamer Platz  w celu zobaczenia pozostałości po Murze Berlińskim i Muzeum Terroru.  Następnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z różnych działów fizyki. Niektórym z nas udało się wejść do Domku Baby Jagi i doznać niesamowitych wrażeń. Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe Mall of Berlin i po udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Świdwina. Serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce, Pani Paulinie Kuczyńskiej za ciekawe informacje o Niemczech i Berlinie i Pani Małgorzacie Olszewskiej i Panu dyrektorowi Krzysztofowi Mrowińskiemu.

     • Szkolne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości.

     • Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Przepiórki przygotowali uroczyste spotkanie w auli. Zaprezentowali stroje z lat 20., wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, a prowadzące przypomniały najważniejsze fakty historyczne nt. drogi do wolności. Na scenie zagościli też goście specjalni: Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski oraz Roman Dmowski.

     • Wycieczka do Berlina

     • Dnia 04 listopada 2022 roku po dwuletniej przerwie odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszych LO i SB 1 St. Zespołu Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę Reichstagu i po krótkiej kontroli podziwialiśmy panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu. Następnie przejechaliśmy na ulicę Invalidenstraße w celu zobaczenia pozostałości po Murze Berlińskim. Po krótkim spacerze wzdłuż Muru Berlińskiego udaliśmy się do Museum für Naturalkunde. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z różnych działów fizyki. Niektórym z nas udało się wejść do Domku Baby Jagi i doznać niesamowitych wrażeń. Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe Mall of Berlin i po udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Świdwina. Serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce i opiekunom: Pani Katarzynie Brdyś, Panu Andrzejowi Słowikowi i Panu dyrektowowi Krzysztofowi Mrowińskiemu.

     • Programy realizowane w szkole

     • Progamy edukacyjno - profilaktyczne sfinansowane przez Urząd Miasta Świdwin:

      1. ,,Loguj się z głową" dla kl. I LO i BS i st. 12.10 i 2.11.22 r.

      2. ,,Bezpieczny - trzeżwy kierowca " - kl. III LO i BS I st. - 28.10.22 r. 

      3. Szkoła dla rodziców ;,, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby do nas mówiły" - program trwa od 4.10 do 20.11.22 r.

     • Nagrody Starosty Świdwińskiego

     • W piątek 21 października, Starosta Świdwinski Mirosław Majka, w auli naszego liceum wręczył stypendium w wysokości 1000 zł dla najlepszych uczniów w powiecie.

      Z naszej szkoły doceniono 25 uczniów.

      Ponadto nagrodę Starosty otrzymali również Dyrektor - Pan Krzysztof Mrowiński, Pani Monika Fabianiak oraz Pan Andrzej Sawka.

      Gratulujemy!

      Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów naszego liceum.

     • DEN

     •  

      ​​​​​​​

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele i pracownicy szkoły zostali wyróżnieni za swoją pracę Nagrodę Starosty Powiatu Świdwińskiego otrzymali: Monika Fabianiak i Andrzej Sawka. Nagrodę Dyrektora Szkoły uzyskali w tym roku: Dorota Chojnacka, Maria Czajczyk, Monika Czajka, Katarzyna Felińska, Patrycja Kujawa, Ewa Szybisty, Jolanta Zatoń. Gratulujemy Część artystyczna mile zaskoczyła uczestników dzisiejszego spotkania. „Familiada" (Natasza Konieczka i Patryk Żebryk - chapeau bas za prowadzenie) pokazała, czy my - nauczyciele i uczniowie dobrze się znamy. Nagroda, którą wygrała drużyna Smerfetek, została przeznaczona na zacny cel Sama Katarzyna Dowbor (brawo Wiktoria Kantyka) obiecała remont zabytkowej sali gimnastycznej :)

     • DEN

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,

      pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,

      cierpliwości i wytrwałości,

      aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym

      zrodziła wiele szlachetnych owoców.

     • Połowinki 2022

     • W piątek 7 października klasy 3 LO miały POŁOWINKI :)

      Zabawa była wspaniała!!!

      Tytuł KRÓLOWEJ i KRÓLA BALU zdobyli Dominika Głasek i Mateusz Stachowicz z klasy 3c.

      Gratulacje!

     • Zaczytane lato

     • Konkurs plastyczny pt. Zaczytane lato został rozstrzygnięty 5 października 2022 r. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej zainspirowanej przeczytaną w wakacje książką.
      W konkursie wzięło udział 10 osób. Nagrodzonych zostało 6 osób:

      I m. ex aequo – Urszula Wojtan kl. 3c oraz Wiktoria Kłosowiak kl. 2b

      II m. ex aequo – Małgorzata Brygoła kl. 3c i Katarzyna Bosek kl. 2b

      III m. ex aequo- Julia Głowacka kl. 2c oraz Kacper Górski kl. 2a

      Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

     • Otrzęsiny

     • Wg Platona: „Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”. Dzisiejsze otrzęsiny licealnych pierwszaków dowiodły, że różne gatunki muzyczne potrafią ich zainspirować do twórczych działań wymagających przełamywania barier, wychodzenia ze strefy komfortu i otwierania się na innych. „Kotowanie” to święto wyobraźni i doskonałej zabawy z nutką rywalizacji. Kto zdobył najwięcej punktów - uczniowie z klasy 1a a spotkanie przygotowali i poprowadzili ubiegłoroczni zwycięzcy z klasy 2b.

     • Pamiętamy

     • W 83. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Pan Dyrektor wraz z wychowawcą Ewą Szybisty oraz uczniami klasy 2b brali udział w uroczystości na Placu Konstytucji 3 Maja pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym Żołnierzom i Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu.

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 była w świdwińskim Zespole Szkół im.W. Broniewskiego w Świdwinie wyjątkowa. Tego dnia zostało oddane do użytku nowe boisko przy szkole. W uroczystości uczestniczyli goście, którym – jak zauważył dyrektor placówki Krzysztof Mrowiński: „leży na sercu dobro naszej szkoły, a których życzliwośći codzienne wsparcie pomagają nam rozwijać naszą szkołę tak, byśmy mogli zapewnić coraz lepsze warunki dla edukacji i realizacji potencjału naszych wychowanków.” Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przybyli: Czesław Hoc – poseł na Sejm z naszego regionu, Anna Grabiec-Karwat – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie reprezentująca kuratora Bogusława Ogorzałka, Jakub Piela reprezentujący pułkownika pilot Romana Stefaniaka, Mirosław Majka – Starosta Świdwiński, Zdzisław Pawelec – Wicestarosta Powiatu Świdwińskiego oraz Witold Paszel – zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców. Boisko oddane dziś do użytku powstało w ramach Programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2021.

      Informacje zebrała: Katarzyna Felińska

      Foto: Monika Czajka

     • Marzenia się spełniają!

     • Dzięki staraniom Starosty Pana Mirosława Majki i naszego Dyrektora Krzysztofa Mrowińskiego otrzymaliśmy 5 390 000 zł na budowę hali sportowej!