• Sukcesy ucznia klasy II B

     • Uczeń klasy II B Liceum Ogólnokształcącego – Wiktor Perskiewicz w okresie wakacyjnym i z początkiem roku szkolnego ponownie uczestniczył w zawodach rangi mistrzowskiej.

      Wiktor pasjonuje się sterowaniem radiowym jachtów w kategorii F5-E.

      W dniach 26-27 sierpnia 2021 roku Wiktor zajął III miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski Jachtów Sterowanych Radiem w klasie F5-E.

      Na początku roku szkolnego w dniach 4-5 września 2021 roku Wiktor zajął III miejsce w kategorii junior w Pucharze Europy Jachtów Sterowanych Radiem w klasie F5-E.

      Na zakończenie sezonu żeglarskiego w dniach 25-26 września 2021 roku w Pucku zajął II miejsce w kategorii junior w Mistrzostwach Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem w klasie F5-E.

      Gratulujemy Tobie Wiktorze wspaniałych osiągnięć w roku 2021 oraz życzymy spełnienia w tak fascynującej dyscyplinie w następnym sezonie żeglarskim.

     • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. W. Broniewskiego w Świdwinie

      Jaki jest świat nauczycieli w oczach uczniów, pokazali w środę 13.10. tegoroczni maturzyści z klasy 3cg świdwińskiego liceum. Podczas zajęć edukacji teatralnej pod kierunkiem Moniki Fabianiak przygotowali inscenizację wystawioną w auli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Mirosław Majka – Starosta Powiatu Świdwińskiego, Jerzy Anielski – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Edward Wójcik – wieloletni dyrektor szkoły. Nie zabrakło także przewodniczącego Rady Rodziców, którym od września 2021 jest Jacek Głasek. Przybyli także emerytowani nauczyciele. Uroczysta gala z okazji Dnia Nauczyciela była doskonałą okazją, aby za trudną pracę, zaangażowanie wyróżnić pracowników szkoły. W gronie nagrodzonych w tym roku znalazło się 11 pedagogów. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Dorota Chojnacka i Jolanta Zatoń. Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Monika Fabianiak. Nagrodami Starosty zostali wyróżnieni: Krzysztof Mrowiński, Aneta Nienartowicz, Andrzej Słowik. Nagrodą dyrektora szkoły zostali uhonorowani: Katarzyna Gulczyńska, Magdalena Kałuska, Aleksandra Majka, Janusz Miętek oraz Małgorzata Olszewska. Tego dnia w auli 54. uczniów liceum i szkoły branżowej 1 stopnia, odebrało za bardzo dobre wyniki w nauce Stypendium Starosty. Podczas spotkania w auli Samorząd Uczniowski wręczył „Krzysztofy” w 7. kategoriach: Szkolny prymus – Adam Brdyś, Klasowy chuligan – Andrzej Sawka, Klasowy żartowniś – ks. Rafał Figiel, Szkolna gwiazda – Monika Czajka, Klasowy pomocnik – Patrycja Kujawa, Najlepszy sportowiec – Krzysztof Pawlik, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Karolina Urban-Sochaj. Święto edukacji to piękny czas zarówno dla nauczycieli, jak i dla ich uczniów.

      Informacje zebrała: Katarzyna Felińska

      Foto: Adam Brdyś

     • Otrzęsiny i ślubowanie

     • Poniedziałek 4.10. i środa 6.10. to dni bardzo ważne dla uczniów klas pierwszych. Po miesiącu oswajania się z nowa szkołą i integracji przyszedł czas otrzęsin i ślubowania. Do poniedziałkowych potyczek w starożytnym stylu stanęły nasze przepiękne i kreatywne bóstwa egipskie, greckie i celtyckie. Dzielnie walczyły licealne pierwszaki z zadaniami przygotowanymi przez uczniów klasy 2a. Ostatecznie wygrała 1b. Natomiast w środę uroczyście wszyscy złożyli ślubowanie.

      Życzymy powodzenia w nauce oraz wspaniałych przyjaźni, przygód, samych sukcesów.

     • „Problemy współczesnego świata”.

     • Problemów współczesnego świata jest coraz więcej. Niektóre z nich dotykają nas na co dzień, inne znamy z mediów. Nie unikniemy ich, więc trzeba się z nimi zmierzyć. Aby poznać remedium na aktualne bolączki, warto poznać ich przyczyny i mechanizmy działania. Dobrym środkiem prowadzącym do celu są rozmowy, przykłady postępowania. Świdwińskie liceum to miejsce, gdzie uczniowie zmierzą się z tematami uchodźstwa, ekologii, różnorodności religijnej i kulturowej. Będą temu służyć cykliczne spotkania pod hasłem „Problemy współczesnego świata”.

      Pierwsze z nich poświęcone zostało kwestii uchodźstwa. W czwartek 30.09.2021r. Monika Czajka – nauczycielka historii i muzyki w Zespole Szkół im.
      W. Broniewskiego w Świdwinie – opowiedziała uczniom o swoim doświadczeniu zdobytym w obozie Moria dla uchodźców. Przez dwa tygodnie była ona wolontariuszką pracującą na greckiej wyspie Lesbos. Ten czas był dla niej szansą na pokonanie uprzedzeń, walkę ze stereotypowym myśleniem. Jak sama przyznała, ważne jest to, aby zobaczyć człowieka
      w drugim człowieku. Dla uczniów był to doskonały przykład, jak pokonywać bariery w nas samych. Historie zwykłych ludzi, których życie zdeterminowała wojna z pewnością zmusiły do refleksji niejednego licealistę.


       

      Informacje zebrała: Katarzyna Felińska

      Foto: Kaja Pol

     • Medal

     • Dyrektor naszej szkoły Pan Krzysztof Mrowiński, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę, otrzymał medal Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. Dziękujemy i życzymy dalszego krzewienia kultury kresowej oraz owocnych działań.

     • Infolinia

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • Pożegnanie nauczyciela i wychowawcy naszej szkoły

     • Wielkim żalem przepełniła nas wiadomość o śmierci naszej emerytowanej koleżanki - Pani Profesor Barbary Ślusarek - wieloletniej nauczycielki biologii w Zespole Szkół w Świdwinie.

      Pozostanie w naszej pamięci jako osoba serdeczna, uśmiechnięta, otwarta na drugiego człowieka.

      Wszystkim bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

    • Wyniki Matury 2021
     • Wyniki Matury 2021

     • Zdawalność na poziomie 94,6% jest dowodem na to, że w naszej szkole dobrze przygotujecie się do egzaminów maturalnych. Nasze liceum ma szanse na 100% zdawalność. Na chwilę obecną wszyscy, którym nie udało sie uzyskać 30% z jednego z przedmiotów, mają jeszcze szansę na powodzenie. Tegorocznym maturzystom gratulujemy wysokich wyników a niezdecydowanych ósmoklasistów zachęcamy do składania dokumentów! ZAPRASZAMY :)

     • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie pracowników

     • W piątek 25. czerwca o godz. 9:00  rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Starosta Powiatu Świdwińskiego – Mirosław Majka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Skalska i jej zastępca – Jacek Głasek, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie. Tego dnia edukację w Branżowej Szkole 1° ukończyło 9 absolwentów: 6 fryzjerów, 1 mechanik pojazdów samochodowych i 2 sprzedawców. Przed nimi jeszcze egzaminy zawodowe. Wśród 309 uczniów 80 uzyskało wyróżniające wyniki w nauce, 26 bardzo dobre. To liczne grono, które zostało nagrodzone przez Radę Rodziców, wychowawców, nauczycieli.

      Podczas uroczystości pożegnało się ze szkołą dwoje nauczycieli. Ryszard Świerzko pedagog z wieloletnim stażem pracy, wcześniej uczący w świdwińskim liceum języka łacińskiego, później – angielskiego. To nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, profesor, który edukował wielu nauczycieli pracujących dziś w szkole m.in. obecnego dyrektora – Krzysztofa Mrowińskiego. Drugi nauczyciel kończący współpracę ze szkołą – anglista Maja Banaszczak, która przez 14 lat pracowała w liceum zawsze z uśmiechem na ustach. Oprócz wymienionych nauczycieli pracę w Zespole Szkół zakończyła także pielęgniarka – Lucyna Gasztold, która ze stoickim spokojem pomagała w trudnych sytuacjach.

      Zakończył się trudny rok, po którym wszyscy zasługują na aktywne, radosne wakacje.

     • Konferencja profilaktyczna "Bezpieczne Wakacje"

     • Dnia 22 czerwca odbyła się w naszej szkole konferencja, w pierwszej części zaprezentowali się uczniowie kl. IIap w prezentacjach multimedialnych, ukazujących wpływ środków psychoaktywnych i napojów energetyzujących na organizm człowieka. Następnie wystąpili zaproszeni przedstawiciele policji, Nadleśnictwa Świdwin, Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Straży Pożarnej. Organizatorem konferencji była p. pedagog Dorota Chojnacka przy współpracy z p. Jolantą Zatoń i p. P. Kujawą.

     • Sukcesy ucznia klasy 1b

     • Nazywam się Wiktor Perskiewicz, jestem uczniem klasy matematyczno-językowej, której wychowawca jest Pan Andrzej Sawka. Od 5-ciu lat biorę udział w zawodach jachtów sterowanych radiem w klasie F5-E oraz F5-10 z numerem na żaglu 87. Zawody te polegają na ściganiu się jachtami na wodzie po wyznaczonej trasie. Modeli startuje około 30-40. Są zasilane wyłącznie wiatrem w żaglach, a najtrudniejsze jest odpowiednie ustawienie żagli, które zależne jest od siły wiatru.

      Ostatnio uczestniczyłem w zawodach:

      1. w Szczecinie-3 miejsce,

      2. w Pucku-2 miejsce,

      3. we Włocławku-3 miejsce.

     • Aktywna Tablica

     • Nasza  szkoła  brała udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK - "Aktywna Tablica". W ramach projektu szkoła otrzymała dwa interaktywne monitory.  Są one wykorzystywane podczas różnych lekcji.