• Aktywna Tablica

     • Nasza  szkoła  brała udział w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK - "Aktywna Tablica". W ramach projektu szkoła otrzymała cztery interaktywne monitory. Fotorelacja i scenariusze/informacje z lekcji dostępne pod linkiem Aktywna Tablica.

     • Samorząd Uczniowski żegna Pana Adama Brdysia

     • „Mury naszej szkoły opuszcza dzisiaj wieloletni nauczyciel geografii. Prowadził lekcje z wielką pasją i zaangażowaniem. Często wspominał o tym ,,jak było kiedyś’’, opowiadał o swoich wnukach. Do nas, uczniów był nastawiony przyjaźnie, można było się z nim bezproblemowo dogadać. Zawdzięczamy mu wiele pięknych zdjęć dokumentujących szkolne życie. Będziemy pamiętać, że zawsze był Pan życzliwy i uśmiechnięty. Każdy kawaler i każda panienka będzie pamiętała o tym, żeby nosić swój kajecik. Zostaną w sercu pana powitania na nauczaniu zdalnym, gdy mówił pan ,,Dzień dobry, mówi Adam Brdyś’’ i przypominał o tym, która jest godzina i jaki dzień tygodnia. Dziękujemy za te wspólne lata nauki, w których był Pan naszym przyjacielem. W imieniu wszystkich uczniów życzę zasłużonego odpoczynku, sukcesów w życiu prywatnym i spędzania jak najwięcej chwil na łonie natury. Niech spełnia Pan marzenia, na które wcześniej brakowało czasu. Panie Profesorze, w naszym Bronku jest pan zawsze mile widziany.”

     • Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów Szkoły Branżowej

     • W piątek 24 czerwca o 9:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. W. Broniewskiego w Świdwinie. Promocję z wyróżnieniem (średnia ocen powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) otrzymało 46 uczniów. Najlepsze oceny na swoim świadectwie ma Julia Mazurkiewicz – uczennica klasy 3a, kandydatka do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy Julii :)

      Tego dnia zakończyli kolejny etap edukacji uczniowie klas 3wg (wielozawodowej po gimnazjum – 17 osób) i 3wp (wielozawodowej po szkole podstawowej – 18 osób) Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie. Nasi absolwenci zasilą rynek pracy w zawodach: sprzedawca – 10 osób, fryzjer – 9, mechanik pojazdów samochodowych – 6, kucharz – 4, monter sieci i instalacji sanitarnych – 2, lakiernik samochodowy – 1, krawcowa – 1, elektronik – 1,operator obrabiarek skrawających – 1. Absolwentom życzymy wielu sukcesów :)

      Po 45 latach zakończył pracę w świdwińskim liceum pan Adam Brdyś – magister geografii w zakresie geografii fizycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1.09.1977r. był przede wszystkim wspaniałym nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym w Świdwinie. Uczył także: astronomii, wychowania obywatelskiego, przyrody, przysposobienia obronnego, EDB – edukacja dla bezpieczeństwa. Pan Adam Brdyś to także miłośnik fotografii. Dzięki niemu nie tylko szkoła, ale i miasto zyskało wiele pięknych fotografii. Wszystkiego najlepszego Panie Adamie, będziemy tęsknić :)

     • Bezpieczne wakacje!

     • 21czerwca w naszej szkole odbyła się konferencja profilaktyczna dla uczniów „Bezpieczne wakacje”. Nad przebiegiem spotkania czuwała pani pedagog - Dorota Chojnacka. Wśród gości byli przedstawiciele m.in. straży pożarnej, nadleśnictwa i sanepidu.

     • Ostatnie pożegnanie

     • Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dyrektora Stanisława Marcinkowskiego, serdecznego Kolegi, wspaniałego Nauczyciela Matematyki i Wychowawcy.

      Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy 15 000 zł.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, którzy pomogli nam w wyborze tytułów książek.

     •  „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” 

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę”

     • W dniach 18 - 20 maja 2022 roku w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczniowie z klas: II B, III Bp i II C Liceum Ogólnokształcącego ZS im. W. Broniewskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Ambitny plan przygotowany przez wychowawców wymienionych klas udało się zrealizować w 100%.

      Uczniowie zwiedzali Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Zamek Królewski oraz Warszawską Starówkę. Przy współudziale przewodnika zostali oprowadzeni po historycznym zespole miasta z Traktem Królewskim. Odwiedzili również Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie poddali się interaktywnym doświadczeniom fizycznym. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników historii i sztuki. Uczniowie z zachwytem zwiedzili: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Narodowe, gdzie były przeprowadzone lekcje przez pracowników muzeum o następującej tematyce: Sztuka i kultura okresu baroku oraz Sztuka i kultura okresu Młodej Polski. Nie mogło zabraknąć w planie wycieczki dwóch obowiązkowych punktów: zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz galerii handlowej - Złote Tarasy. Po trzydniowych trudach zmęczeni, ale za to spełnieni wrócili do Świdwina. Do następnego podobnego wyjazdu :) :) :)

     • Pożegnanie absolwentów

     • Dzisiaj o  godz. 12:00 pożegnaliśmy w auli szkolnej kolejnych absolwentów liceum ogólnokształcącego. Gratulujemy   14 osobom świadectw z wyróżnieniem! Abiturientom życzymy powodzenia na maturze 💪🎓

     • Dzień Przedsiębiorczości

     • Dnia 06 kwietnia 2022 r., uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości” zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który polegał na odbyciu jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie zakładzie pracy, stanowisku pracy w celu weryfikacji swoich planów edukacyjnych. Dzięki odbytym praktykom licealiści mogli pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zyskali możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń wymarzonym zawodzie. W programie udział wzięło 55 uczniów z klas trzecich. Odwiedzili oni 40 zakładów pracy, głównie na terenie powiatu świdwińskiego. Odzew młodzieży wobec wydarzenia był bardzo pozytywny, uczniowie podzielili się swymi spostrzeżeniami i uwagami na lekcji z podstaw przedsiębiorczości w sposób następujący :

      „Udział w Dniu Przedsiębiorczości pozwolił mi poznać, jak wygląda praca moich marzeń, i od teraz wiem, że praca w jednostce lotnictwa to kierunek, w którym będę zmierzał” - uczeń kl. 3bp.

      „Wiele nauczyłam się podczas wizyty w poradni psychologiczno – pedagogicznej, praca jako psycholog to jest to chciałabym robić w przyszłości” - uczennica kl. 3cp.

      „Dzięki stażu w gabinecie stomatologicznym mogłam w końcu dowiedzieć się jak wygląda praca którą chciałabym w przyszłości wykonywać” – uczennica kl. 3ap.

      Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych pracodawców, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy także p. Andrzejowi Słowikowi, nauczycielowi podstaw przedsiębiorczości za koordynację tej akcji.                                                                                                                                 Wiktoria K.

     • Stypendia Starosty Świdwińskiego

     • 11.04.2022 r. uroczyście wręczono stypendium Starosty Świdwińskiego. Z naszej szkoły 26 osób zapracowało na ten zaszczyt. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych wielu sukcesów! :)

     • Dzień bez plecaka

     • Dlaczego uczniowie przyszli do szkoły z taczką, wózkiem dla lalek, lodówką turystyczną? Każdy uczeń mógł przynieść książki w dowolnym przedmiocie. Okazało się, że kreatywność młodzieży nie ma granic!

     • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

     • Wyniki dyktanda międzyszkolnego przygotowanego przez Małgorzatę Olszewską

      1. miejsce: Michał Podstawski (technikum),

      2. miejsce: Michał Włodarczyk (technikum),

      3. Hanna Chojnacka z klasy 1a (LO Świdwin). Gratulujemy

     • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

     • Za nami już zmagania recytatorów. W tym roku zgłosili się ochotnicy, którzy wybrali repertuar zawierający motywy romantyczne: miłość, podróż, bunt. Rok 2022 jest bowiem Rokiem Romantyzmu Polskiego. Ciekawym pomysłem organizatorki konkursu - Moniki Fabianiak - było głosowanie publiczności. Uczniowie klasy 1c i recytatorzy wyłonili najlepszych wg nich: 1. Julia Mazurkiewicz (3ap), 2. Alina Zwolińska (3ap), 3. Artur Mikołajski (3bp) oraz Wiktoria Ożarek (1a). Jury w składzie: Barbara Radzikowska, Magdalena Kałuska i Kaja Pol przyznało następujące miejsca: 1. Julia Mazurkiewicz (3ap), 2. Artur Mikołajski (3bp), 3. Wiktor Perskiewicz (2b). Wyróżnienia: Alina Zwolińska (3ap), Piotr Stachurski (1b), Maciej Seredyn (3bp). Imprezę poprowadziła Łucja Maduń z kl. 2a