• Wieczornica w Liceum

• 17 listopada w naszej szkole po dwuletniej przerwie odbyła się wieczornica sentymentalno-bajkowa przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Moniki Fabianiak. Nikt nam nie odbierze licencji na oglądanie bajek…​​

• Licealiści w Warszawie

• 08 listopada 2022 r. od godziny 9:00 przy współudziale dwóch przewodników uczniowie w dwóch grupach zwiedzali Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Kolejnym punktem tego dnia od godziny 13:20 do 16:30 było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie poddali się interaktywnym doświadczeniom fizycznym. Po zwiedzaniu CNK nastąpił przejazd autokarem do Hotelu Portos w celu zakwaterowania się i młodzież miała czas wolny, który wykorzystała na zwiedzanie galerii handlowej Sadyba.

09 listopada 2022 r. od godziny 9:00 do 11:00 przy współudziale jednego przewodnika uczniowie zostali oprowadzeni po historycznym zespole miasta z Traktem Królewskim. Po wykorzystaniu czasu wolnego na odpoczynek i na wspólny posiłek w rejonie Warszawskiej Starówki uczniowie zwiedzali Zamek Królewski od godz.14:30 do 16:30. Po zakończeniu zwiedzania młodzież przeszła pod Pałac Prezydenta, Grób Nieznanego Żołnierza i pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Stamtąd młodzież udała się do galerii handlowej Złote Tarasy, gdzie miała czas wolny.do godziny 20.

10 listopadsa 2022 r. od godziny 9:00 do 10:30 nastąpiło zwiedzanie Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak przy współudziale przewodnika.Następnym punktem w tym dniu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego od godziny 11:00. Następnie od godziny 13:00 uczniowie udali się na wybrane lekcje do Muzeum Narodowego, które odbywały się w dwóch grupach i były przeprowadzone przez pracowników muzeum o następującej tematyce: Muzealne przeboje LO. Lekcje w dwóch grupach trwały wraz z oprowadzeniem 80 minut. Po zwiedzaniu od godziny 15:30 do 16:30 młodzież miała czas wolny.
            O godzinie 16:45 nastąpił wyjazd powrotny z Warszawy do Świdwina.

• Konkurs fotograficzny

• W konkursie fotograficznym na najbardziej oryginalne miejsce, w którym można czytać książki, decyzją internautów zwyciężyło zdjęcie Pauli Mączewskiej z klasy 2a i Natalii Kwiatkowskiej z klasy 4c. 🤩🏆

Fotografia otrzymała 413 „lajków”. 🥳👍👍Gratulujemy !

• Wycieczka do Berlina

• 18 listopada 2022 roku ponownie odbyła się wycieczka do BERLINA dla uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie. Tym razem do stolicy Niemiec pojechali uczniowie klas drugich i trzecich LO i SB. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę Reichstagu i po krótkiej kontroli, uczniowie mieli możliwość podziwiać panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu.
            Po obejrzeniu
            Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) – niemieckej kolumny znajdująca się w parku Großer Tiergarten udaliśmy się do Museum für Naturalkunde. . Następnie przejechaliśmy w okolice Potsdamer Platz  w celu zobaczenia pozostałości po Murze Berlińskim i Muzeum Terroru.  Następnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z różnych działów fizyki. Niektórym z nas udało się wejść do Domku Baby Jagi i doznać niesamowitych wrażeń. Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe Mall of Berlin i po udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Świdwina. Serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce, Pani Paulinie Kuczyńskiej za ciekawe informacje o Niemczech i Berlinie i Pani Małgorzacie Olszewskiej i Panu dyrektorowi Krzysztofowi Mrowińskiemu.

• Szkolne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości.

• Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Przepiórki przygotowali uroczyste spotkanie w auli. Zaprezentowali stroje z lat 20., wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, a prowadzące przypomniały najważniejsze fakty historyczne nt. drogi do wolności. Na scenie zagościli też goście specjalni: Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski oraz Roman Dmowski.

• Wycieczka do Berlina

• Dnia 04 listopada 2022 roku po dwuletniej przerwie odbyła się wycieczka uczniów klas pierwszych LO i SB 1 St. Zespołu Szkół im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie. Wyjazd nastąpił o 5:00 i do Berlina dotarliśmy około godziny 9:00. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę Reichstagu i po krótkiej kontroli podziwialiśmy panoramę Berlina z wnętrza szklanej kopuły. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandeburską. Po sesji zdjęciowej udaliśmy się obejrzeć Pomnik Holokaustu. Następnie przejechaliśmy na ulicę Invalidenstraße w celu zobaczenia pozostałości po Murze Berlińskim. Po krótkim spacerze wzdłuż Muru Berlińskiego udaliśmy się do Museum für Naturalkunde. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki wraz ze SPECTRUM gdzie mogliśmy wykonać liczne doświadczenia z różnych działów fizyki. Niektórym z nas udało się wejść do Domku Baby Jagi i doznać niesamowitych wrażeń. Na koniec pobytu w Berlinie odwiedziliśmy centrum handlowe Mall of Berlin i po udanych zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Świdwina. Serdeczne podziękowania organizatorowi wycieczki Panu Andrzejowi Sawce i opiekunom: Pani Katarzynie Brdyś, Panu Andrzejowi Słowikowi i Panu dyrektowowi Krzysztofowi Mrowińskiemu.

• Programy realizowane w szkole

• Progamy edukacyjno - profilaktyczne sfinansowane przez Urząd Miasta Świdwin:

1. ,,Loguj się z głową" dla kl. I LO i BS i st. 12.10 i 2.11.22 r.

2. ,,Bezpieczny - trzeżwy kierowca " - kl. III LO i BS I st. - 28.10.22 r.

3. Szkoła dla rodziców ;,, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby do nas mówiły" - program trwa od 4.10 do 20.11.22 r.