• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy 15 000 zł.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, którzy pomogli nam w wyborze tytułów książek.

     •  „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” 

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • Wycieczka w ramach projektu „Poznaj Polskę”

     • W dniach 18 - 20 maja 2022 roku w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczniowie z klas: II B, III Bp i II C Liceum Ogólnokształcącego ZS im. W. Broniewskiego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Ambitny plan przygotowany przez wychowawców wymienionych klas udało się zrealizować w 100%.

      Uczniowie zwiedzali Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Zamek Królewski oraz Warszawską Starówkę. Przy współudziale przewodnika zostali oprowadzeni po historycznym zespole miasta z Traktem Królewskim. Odwiedzili również Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie poddali się interaktywnym doświadczeniom fizycznym. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników historii i sztuki. Uczniowie z zachwytem zwiedzili: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Narodowe, gdzie były przeprowadzone lekcje przez pracowników muzeum o następującej tematyce: Sztuka i kultura okresu baroku oraz Sztuka i kultura okresu Młodej Polski. Nie mogło zabraknąć w planie wycieczki dwóch obowiązkowych punktów: zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz galerii handlowej - Złote Tarasy. Po trzydniowych trudach zmęczeni, ale za to spełnieni wrócili do Świdwina. Do następnego podobnego wyjazdu :) :) :)