• Szkolenia dla uczniów

     • Uprzejmie informujemy, że na Platformie pojawiły się nowe szklenia dedykowane uczniom (dla wszystkich kategorii wiekowych). Tematycznie mają one też posłużyć „oderwaniu się” od trudnych doświadczeń codzienności i zadbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne w nawiązaniu do zbliżających się egzaminów, matur oraz wiosny, która wiąże się też z częstszym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. 

      Dwa nowe szkolenia dla uczniów to:

      Fitness mózgu,

      link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/fitness-mozgu-kontekst-ekofilozoficzny/?event_rdate=20220326100000,20220326113000

      Opis: Masz problem z koncentracją? Czujesz się zmęczony? Może to właśnie mózg wysyła Ci sygnał, że potrzebuje Twojego wsparcia. Podczas szkolenia będziesz mieć możliwość poznać metody, które umożliwią Ci utrzymanie dobrej kondycji mózgu.

      Program szkolenia:

      – Jakie nasz mózg ma potrzeby?;

      – Co ekofilozofia ma do powiedzenia na temat mózgu?;

      – W jaki sposób zaniedbujemy swój mózg? – ćwiczenia praktyczne;

      – Jak można pozytywnie wpływać na swój mózg?

      Wzmacniaj się z przyrodą w tle,

      link: https://pwpp.uksw.edu.pl/uczniowie/wzmacniaj-sie-z-przyroda-w-tle/

      Opis: Pandemia oraz nawyki spędzania czasu przed komputerem, smartfonem, telewizorem spowodowały znaczne ograniczenie czasu przebywania na zewnątrz (w parku, lesie, ogrodzie, terenie osiedla itp.). Może nie odczułeś tego bezpośrednio, ale Twój organizm wysyłał Ci sygnały w postaci np. rozkojarzenia, senności, rozdrażnienia, bólu oczu czy głowy.

      Szkolenie pozwoli Ci na poznanie korzystnego wpływu przyrody na Twoje samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Uświadomi Cię ponadto, że Ty też powinieneś troszczyć się o środowisko, bowiem wszelkie negatywne zmiany i przekształcenia jego stanu ostatecznie odczujesz na własnej skórze.

     • "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

     • Troje naszych uczniów, tj. Karolina K. z klasy 3ap, Dominika B. z 3bp oraz Aleksander J. z 2a, w styczniu tego roku wzięło udział w etapie wojewódzkim olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanej jak co roku przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zajęli wówczas 5 miejsce. We wtorek odwiedzili wraz z opiekunem grupy, Panem Andrzejem Słowikiem, świdwiński oddział ZUS, gdzie uczniowie odebrali dyplomy za udział oraz skromne podarunki z rąk Pani kierownik inspektoratu Ewy Michlewicz.

      Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dlatego też zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

      A Wy ile wiecie o ubezpieczeniach społecznych?

      Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie i krzyżówce przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych:

      https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLScOBQVgthR9p2be4psQoVIVd4teQbYwUQZKwTP-O4AI-rsWTA/formResponse

      https://learningapps.org/watch?v=pakt9eozt20&fbclid=IwAR0_GUAYSK2uMpi8CTMIO4QFLN6FkEUfAsrw959S0O_n6CL7E1mN5pR8-Fk